platforma blogowa portalu
kurier poranny

Magda Welc wygrała Mam Talent, bo śpiewała po polsku

Rywalizacja dzieci z dorosłymi (nawet starszymi nastolatkami) zawsze jest obarczona skazą. Skazą wrażliwości. Bo jak dziecku wytłumaczyć porażkę?. Scen w programie Mam talent, gdy maluchy nie kryły łez po porażce, nie brakowało. To z kolei rodziło pytania o sens takiej rywalizacji.

We wczorajszym finale programu Mam talent były łzy radości. Jedenastoletnia Magda Welc wygrała tegoroczną edycję. Co zdecydowało, że decyzją telewidzów właśnie ona opuściła program z 300 tys. zł.? Tym bardziej, że śpiewała jako ostatnia, więc telewidzowie mieli najmniej czasu by ją docenić?  Wśród ośmiu śpiewaków, którzy wczoraj zaprezentowali się poprawnie, potwierdzili dotychczasową klasę, ale tak naprawdę nie powalili na kolana?. Inaczej niż  podczas castingu.

Wczoraj udowodnili, że umieją śpiewać, ale hitów nie było. Co zatem zdecydowało, że Magda wygrała? Czy to, że w tak wyrównanej stawce, była najmłodsza?

Nie wiem, jakimi przesłankami kierowali się ludzie, którzy wysyłali sms-y na Magdę Welc. Ja zrobiłbym to  z jednego powodu: Magda jako jedyna zaśpiewała po polsku. Polską piosenkę. Być może nie znana jeszcze zbyt dobrze języka angielskiego, ale z drugiej strony patrząc na jej rywali (nie tylko podczas finału) miałem takie nieodparte wrażenie, że czar ich śpiewania prysłby, gdy mieli zaśpiewać rodzimy utwór.  W tym programie zaprawdę brakowało rodzimych utworów. A Magda je śpiewała. I wygrała.

Komentarze (18) do “Magda Welc wygrała Mam Talent, bo śpiewała po polsku”

 1. Justyna napisał(a):

  Świetnie że Magda wygrała!! Pięknie zaśpiewała!! <3 Kocham Cię Życie to utwór dla niej:)!

 2. yeshe napisał(a):

  Jak na publicystę z wieloletnią praktyką – bardzo niechlujnie napisany tekst. Smutne. Szczególnie, że tekst “o pochwale języka polskiego”. Może poprawiłby Pan te wszystkie błędy? Bo taka pisanina to zwykłe lekceważenie czytelnika.

 3. marlena. napisał(a):

  Gratuluję ci Madziu ! :) Jesteś świetna i bardzo daleko zajdziesz ;)

 4. djisa napisał(a):

  To jest jeden wielki żal, Polacy głosowali z litości albo wyniki zostały zfałszowane… Zmieńcie nazwe i nazwijcie to MAM BIEDE! A nie z jakimiś biesiadnymi wiejskimi piosenkami w dodatku polskimi. Bednarek był o wiele lepszy co pokazują wszystkie sondy OSZUSTWO!!!!

 5. Kamil;) napisał(a):

  Moim zdaniem powinien wygrać Kamil Bednarek, ponieważ jako jedyny z uczestników robi coś i nie rezygnuje z czegoś innego. Każdy zawodnik narzeka, ze nie wyspany itp., a on? Nigdy nie narzekał! Wygrała biedna dziewczynka, bo ulitowali się nad nią! Kamil bardzo ładnie postąpił, gdy podszedł do niej i pogratulował. Jedno mnie dziwi skoro tyle osób mówi ze go lubi t czego on nie wygrał? oszukali!

 6. Paulina napisał(a):

  Ja sądzę, że Magda jako jedyna zasłużyła na tę wygraną w Mam Talent. Jest bardzo poważną, zdolną dziewczynką i z muzyką chce związać swoją przyszłość. Poza tym wie, na co przeznaczy te pieniądze.

 7. bezzmian napisał(a):

  Dziękuję za zwrócenie uwagi, błędy nie były zamierzone, nie powiodło się importowanie z innego edytora. Aż sam się nimi przestraszyłem

 8. bezzmian napisał(a):

  Z tymi oskarżeniami o oszustwo to radziłbym zachować ostrożność. Bez jasnych dowodów nie można tak jasnych formułować sądów. Nie widzę powodów, by sądzić, że cos jest nie tak z werdyktem.

 9. bezzmian napisał(a):

  Z tymi oskarżeniami o oszustwo to radziłbym zachować ostrożność. Bez jasnych dowodów nie można tak jasnych formułować sądów. Nie widzę powodów, by sądzić, że cos jest nie tak z werdyktem

 10. bezzmian napisał(a):

  Bo zaśpiewała po polsku

 11. bezzmian napisał(a):

  Dla mnie jest ważne to, że zaśpiewała po polsku

 12. justina napisał(a):

  ogladalam wczoraj ten program i nie uwierzylam ze ona wygrala, to jest smieszne, bylo kilka bardziej utalentowanych osub, zgadzam sie z faktem ze kamil zaspiewal bardzo dobrze, ale takze sabina czy patrycja zaspiewaly bardzo dobrze, to smieszne ze ludzie glosowali na te dzewczynke z litosci… w mam talent powinna byc granica wieku, bo dzieci podchodza za powaznie do tego :/

 13. aska napisał(a):

  zal zal zal nie moge tego przezyc ze magda w wygrala!po mutacji bedzie po talencie ale dom zostanie i pokoj cwiczen ha ha ide do nastepnej edycji powiem ze jestem sierota studiuje i nie mam za co pic wygrana mam w kieszeni:p

 14. bezzmian napisał(a):

  Z drugiej strony trudno wyznaczyć taką granicę. Czy bylaby nia pełnoletność i fakt posiadania dowodu osobistego? Przecież wielu zdolnych 15, 16, 17 latków byłoby na aucie?

 15. bezzmian napisał(a):

  Zbyt okrutny chyba Pani jest ten komentarz

 16. natka;) napisał(a):

  czy ty będziesz po polsku czy nie to ty i tak będziesz cudowna i tylllle ;)

 17. joanna napisał(a):

  gratuluję Ci Madziu finału!

 18. Natu$$ napisał(a):

  Mi tam Się Podobał Kamil Bednarek ;** Śpiewał Bosko.. Ale Magda Welc Też Śpiewała Bardzo Dobrze. Powiem Szczerze, Że To Kamil Powinien Wygrac Ten Mam Talent :((.. No Ale Trudno :((

Zostaw komentarz